5 TIPŮ, JAK SPRÁVNĚ PŘIPRAVIT BYT NA PRONÁJEM

Příprava bytu na pronájem nemusí, ale může být nákladnější. Vše záleží na stavu bytu a vašem rozhodnutí do něj investovat. Také si rozmyslete jakou délku pronájmu preferujete ( dlouhodobou, středně dobou, krátkodobou ).

1.Odstranění věcí

Pravidlem je – pryč se vším harampádím (staré věci, krabice…). Nikoho také nezajímají vaše osobní věci, cetky z dovolených. Byt bude zbytečně vypadat menší než ve skutečnosti je.

2.Úklid

Každý má rád, když na něj dýchne čistota. Proto dokonale ukliďte všechny místnosti. Odstraňte drobné nedostatky (díry ve zdech, kapající vodovodní baterie,..) Byt vymalujte a umyjte okna. Před prohlídkou vyvětrejte, popř.decentně provoňte.

3.Fotky

Kvalitní fotografie jsou velkou částí úspěšného pronájmu (prodeje), proto je pořiďte kvalitním fotoaparátem. Nejlepší fotografii použijte jako úvodní. Samozřejmostí jsou fotofrafie aktuální. Pokud si nejste svým fotografickým umem jisti, pronajměte si profesionály (homestaging).

4.Dokumentace stavu bytu před pronajmutím

Před podpisem nájemní smlouvy si nafoťte všechny nedostatky, vady a věci, které zůstavají v bytě. Zapište si koncové stavy na vodoměru, plynoměru, elektroměru a na topení. Slouží k tomu předávací protokol.

5.Správné určení ceny

Využijte cenové mapy, které však mohou být orientační. Žádný byt není stejný, mnohdy rozhodují specifika v okolí. Vyhledejte si byty v okolí, může to být vaše případná konkurence. A také si porovnejte parametry (cihlový nebo panelový, výtah nebo bez, …)

O CENĚ NIKDY NEROZHODUJTE SUBJEKTIVNĚ