Jak se z kupce bytu stala realitní makléřka

Jednou někdo řekl do roka a do dne. Téměř před dvaceti lety jsem se do této situace dostala. Do roka a do dne jsem musela opustit svůj domov a najít si nový. A tak mi nezbylo nic jiného než začít přemýšlet o koupi bytu. Hledání bytu a nového domova, když je na to člověk sám a peněz není nazbyt…. Znám příjemnější starosti. Po nějaké době, jako zázrakem,se prodával byt vedle kamarádky. Stačilo jen kontaktovat majitele a požádat o prohlídku. Byt se mi líbil. Byl po rekostrukci bytového jádra, nová kuchyňská linka. A co teď? Neznala jsem právníka a v mém okolí neměl s koupí bytu nikdo žádné zkušenosti. Nakonec smlouvy a vše ostatní provedl právník, kterého znal majitel. Důvěřovala jsem. Naštěstí vše dopadlo dobře a já, po podepsání kupní smlouvy, jsem se stěhovala do svého prvního bytu a nového domova.

Uběhlo pár let a já jsem opět potřebovala koupit byt. Změna města, změna bydlení. Tentokrát jsem hledala na internetu a našla. Kontaktovala jsem realitního makléře a domluvila si prohlídku. Po prohlídce jsem řekla okamžitě ano. A začal sled na sebe navazujících událostí. Podpis rezervační smlouvy (RS) s majiteli a zaplacení rezervačního poplatku. Musím zmínit, že jsem měla již předběžně domluvenou hypotéku v bance, takže po podpisu RS stačilo jen dořešit částku. Mezitím se připravovala kupní smlouva (KS). Po souhlasu znění KS mnou a majiteli byla sjednána schůzka s právníkem, kde došlo k podpisu KS. Pak schůzka v bance a podepsání hypotéky. Po odeslání peněz do právní úschovy došlo k zapsání na katastrální úřad a já se mohla radovat, že jsem majitelkou bytu.

Vypadá to všechno jako jednoduchá záležitost, což může být, ale vždy to tak není. Vzhledem k tomu, že mohu srovnávat s první koupí, musím jen konstatovat, že teď jsem měla čistou hlavu a téměř všechny starosti za mě vyřešil realitní makléř,

A jak jsem již psala o své vrozené zvědavosti, slovo dalo slovo a já se stala kolegyní mého realitního makléře. 🙂

Iveta